top of page
6038f887885e0c193123bade_botgate_logo.png

Botgate AI

Botgate AI, satın alma işlemlerindeki zorlu süreci ortadan kaldırmak için yapay zeka ile sohbet otomasyonunu birleştiren bir Conversational Marketing, Satış ve Mesajlaşma platformudur.

conversational-marketing-aibot-dialog.png

Zorluklar

Açık bir dijital pazarlama stratejisinin olmaması ilk zorluğumuzdu. Ayrıca daha önce birikmiş verilerin olmaması operasyonu zorlaştırdı. Hedef pazarlarda dönüşüm oranları düşüktü. Yeniden pazarlama reklamlarının olmaması da başka bir zorluktu. Bu nedenle reklam harcamaları yatırıma dönüştürülememiş ve ölçeklendirilememişti.

Yaklaşım

Kapsamlı bir PPC stratejisi oluşturarak başladık. Maliyetlerin yüksek olduğu Avrupa pazarına odaklanmak yerine, dönüşüm oranı yüksek olabileceğini düşündüğümüz farklı ülkelere yöneldik. Yeni anahtar kelimeler keşfettik, onlarca test reklamı oluşturduk ve bunları düzenli olarak optimize ettik. Hepsi bu değil. Biriken verileri analiz ederek stratejimizi geliştirdik. Yeniden pazarlama ile kişiselleştirilmiş reklam deneyimi oluşturduk ve reklamları harcamaya değil yatırıma dönüştürdük.

Sonuç

İlk ay sonunda yeni kullanıcı sayısı son 3 ayın toplamından fazlaydı. Sayfa oturum sayısı 1,5 kat arttı. Kullanıcıların hemen çıkma oranı son 3 ayda %204 azaldı. Siz bu vaka çalışmasını okurken Botgate'in performansı artmaya devam ediyor.

Büyüme yolculuğunuza bugün başlayın.

bottom of page