top of page
logo_edited.png

Pabucbirakmam.com

pabucbirakmam.com 2020 yılında Türkiye'de kurulmuş bir kadın ayakkabı markasıdır. Sadece online hizmet veren marka, e-ticaret sitesi üzerinden yüzlerce ürünü ziyaretçilerine sunmaktadır.

Zorluklar

Açık bir dijital pazarlama stratejisinin olmaması ilk zorluğumuzdu. Ayrıca, daha önce uygulanan yeniden pazarlama reklamları düzgün çalışmıyordu. Web sitesini ziyaret eden kullanıcıların hemen çıkma oranı çok yüksekti. Aynı zamanda, Google arama ağı ve sosyal medya reklamlarının dönüşüm oranı çok düşüktü. Bu da Reklam harcamasından elde edilen gelirin (ROAS) çok düşük olmasına sebep oluyordu. Bu nedenle tüm dijital pazarlama stratejisini yeniden oluşturmak gerekiyordu.

Yaklaşım

Moda ürünlerinde karar verme süreci diğer ürün gruplarına göre daha kısadır. Bu nedenle insanlar çok fazla ürüne göz atmakta ve karşılaştırma yapmak için rakiplerinize bakmak için sitenizden ayrılmaktadır. Biz de öncelikle web sitemizin tasarımını iyileştirdik ve doğru yeniden pazarlama stratejisini oluşturduk. Hemen ardından sosyal medya reklamlarını yeni görseller ve hedefleme ile yeniledik. Gün sonunda satış getiren ilanlara ulaşmak için farklı gruplarda onlarca ilan oluşturduk ve bu ilanların her birine A/B testleri uyguladık. Google tarafında doğru anahtar kelime analizi yaparak yeni anahtar kelimeler belirledik. Google Alışveriş reklamları oluşturduk. Çok geçmeden, bizimle iletişim kuran kitleye ulaştık. Stratejimizi Google'ın görüntülü reklamlarıyla destekledik. Bu noktada potansiyel müşterilerimizin ziyaret ettiği web sitelerine ve YouTube videolarına reklam verdik.

Sonuç

Birinci ayın sonunda pabucbirakmam.com'un satışları artmaya başladı. Bu noktada elde ettiğimiz verileri analiz ederek reklam stratejimizi geliştirdik ve düzenli optimizasyonlarla reklamlarımızı her geçen gün geliştirmeye devam ettik. 3. aya girerken Reklam Harcamalarının Getirisi ( ROAS ) %337 arttı.

Büyüme yolculuğunuza bugün başlayın.

bottom of page